رنگ کاری مبل

رنگ کاری مبل

امروز این موضوع در بین مردم باب شده است که مبلمان خود را عوض کنند یا روکش آن را عوض کنند که این کار هزینه ای زیادی دارد آن دسته از مردم که میتوانند هزینه را تامین کنند یا مبلمان را تعویض می کنند یا رویه آن یا همان پارچه آن را عوض می کنند و دسته ای از مردم هستند که هزینه هیچ کدوم از این کار ها را ندارد و خودشون دست به کار می شوند و مبل ها را رنگ کاری می کنند و بعضی از آسیب ها را ترمیم می کنند.

اول باید بدانید جنس پارچه شما آب دوست است یا آب گریز که این را اگر نمیدانید می توانید از فروشنده آن را جویا شوید.

رنگ کاری مبلمان

رنگ کاری مبلمان

مراحل بازسازی و رنگ کاری مبل

گام اول : انتخاب رنگ مناسب

شما باید اول رنگ مناسب انتخاب کنید که این رنگ بستگی به رنگ فرش شما و … دارد. باید رنگی انتخاب کنید که با آن ها ست شود که بعد از رنگ کردن پشیمان شوید. بهتر است با خانواده مشورت کنید. رنگی که میخرید جنس آن مرغوب و خوب باشد. به هیچ عنوان از این رنگ های اسپری استفاده نکنید شاید براقیت و زیبایی داشته باشد اما به شدت به الیاف مبل و پارچه آسیب میزند و بعد از رنگ کردن سطح آن بسیار زبر می شود و دیگر کسی تمایل به نشستن روی مبل ندارد.

گام دوم : آماده سازی

برای رنگ کردن حتما باید از رنگ پارچه صنعتی استفاده کنید تا رنگ با یک اندازه روی تمام سطح بپوشاند و رنگی یکدست و زیبا بشود. بهتر است قبل از رنگ کردن اطمینان حاصل کنید که همان رنگی که انتخاب کردید با همان غلظت است.

بهتر است تیکه ای از پارچه خود را به فروشنده نشان دهید تا دقیقا همان رنگی که میخواهید به شما بدهد. می توانید به جای استفاده از پارچه از قلمو استفاده کنید تا رنگ را به خورد پارچه بدهید.

قبل از رنگ کردن باید مبلمان را تمیز کنید حتی بافت های مبل باید تمیز شود زیرا اگر این تمیز نشود رنگ به خوبی داخل بافت های آن نفوذ نمی کند و رنگ مطلوبی نمی شود.بهتر است به هنگام نظافت داخل نشینمن ها و پشتی ها را تعمیر و ترمیم کنید تا مبلتان بعد از رنگ کردن دیگر مشکلی نداشته باشد و همانند مبل نو شود.

اگر داخل آن ها هنگام شست و شو اب نفوذ کرده است آن را حتما خشک کنید تا هنگام رنگ آمیزی مشکلی پیش نیاید که برای این کار می توانید از سشوار استفاده کنید.

گام سوم : آماده سازی محل رنگ آمیزی

برای رنگ آمیزی باید محلی انتخاب کنید که به دور از هرگونه گرد و غبار باشد و روی زمین آن تیکه پارچه انداخته تا هنگام رنگ آمیزی رنگی نشود. اگر فضای شما بسته است حتما یک فن روشن کنید که هوا جریان داشته باشد.

زمان خشک شدن مبل ها به حداقل یک هفته زمان احتیاج دارد که باید شرایط ذکر شده در این یک هفته فراهم باشد.

اگر روی مبل قمست های هست که نمی خواهید رنگ آمیزی کنید آن قسمت ها را استفاده از چسب های ضد آب بپوشانید ک رنگ به روی آن ها نفوذ نکند.باید در هنگام رنگ آمیزی حلال های رنگ کنار دستتان باشد که اگر اشتباهی کردید سریع با استفاده از آن پاک کنید.

برای رنگ کاری باید نکات ایمنی را رعایت کنید و قسمت های از بدن که در معرض رنگی شدن است بپوشانید و حتما از عینک و دستکش مقاوم استفاده کنید. بهتر است هنگام رنگ کاری از لباس های کهنه بپوشید که بعد از رنگ آمیزی آن هارا دور بندازید.

 

گام چهارم : شروع به رنگ کاری

اول برای رنگ آمیزی قسمتی از مبل که جلوی دید نیست را رنگ کاری کنید که ببنید رنگ مورد نظری که می خواهید است یا نه چون اگر تمام آن را رنگ کنید ولی به دلتان نشیند فایده ندارد و حتما باید صبر کنید تا خشک شود چون بعد رنگ بعد از خشک شدن تغییر می کند.باید به این نکته دقت کنید که رنگ پس زمینه مبل شما چیست اگه تیر باشد مقدار رنگی زیادی میخواهد تا آن را بپوشاند.

اگر مبل هایتان کوسن دارد آن ها را میتوانید ۲ بار رنگ کنید تا رنگ آن ها با مبل ها کمی متمایز باشد و جلوه زیبا تری داشته باشد.

شروع به رنگ کاری کنید و یک لایه نازک از رنگ را روی مبل بزنید و سپس با قملو آن قسمت های که شره کرده است درست کنید و جاهایی که جا مانده رنگ نشده هم رنگ کنید و بعد وارد فاز دوم نقاشی شوید.

قسمت های حساس مانند جاهایی که شیب دارد، پایه ها و … باید دقت کنید که شره نکند بهتر است این نقاط را با قملو رنگ کنید تا دچار این مشکلات نشوید.

اگر در همان حین که رنگ آمیزی میکنید قسمت های که شره می کند با قملو درست نکنید بعدا خیلی دشوار خواهد شد و آن جلوه زیبایی را دیگر ندارد.

رنگ کاری را از پشت شروع کنید و به صورت سطری رنگ کنید و آرام و با دقت رنگ کنید حواستان باشد اگر گوشه ای جا مانده است حتما همان لحظه رنگ کنید .

حتما باید دقت کنید هنگام رنگ کاری تمام نقاط رنگ به یک اندازه رنگ آمیزی شده باشد و پر رنگ یا کم رنگ نشود و هیچ قسمتی بدون رنگ باقی نماند.

بعد از اینکه فاز اول تمام شد و مبل ها خشک شد اگر رنگ مطلوبی شما بود که شما موفق شده اید ولی اگر رنگ مطلوب شما نبود اصلا نگران نباشد و باید یک بار دیگر مبل ها را رنگ کنید تا رنگ پس زمینه شما پوشیده شود و رنگ مطلوب شما بدست آید.

 

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

شماره تماس ها :

شرکت خدماتی
شمال:

((۰۲۱۲۲۶۳۹۱۸۹))قیطریه پاسداران نیاوران

((۰۲۱۸۸۷۵۰۰۱۸))ونک گیشا ولیعصر

((۰۲۱۸۸۴۵۳۴۰۵))مفتح بهشتی

((۰۲۱۸۸۴۷۸۰۹۴))عباس آباد قصر

((۰۲۱۲۶۷۰۸۷۴۸))شریعتی میرداماد تجریش

نظافت شرکت
غرب:

((۰۲۱۶۵۸۱۱۴۶۱))آذری آزادی انقلاب

((۰۲۱۴۴۸۱۸۱۹۳))مرزداران صادقیه

((۰۲۱۶۶۱۲۷۵۱۰))نواب کارون قزوین

((۰۲۱۴۴۴۸۰۵۷۰))صادقیه پونک اکباتان

نظافت راه پله ها
شرق:

((۰۲۱۷۷۱۷۳۷۸۱))تهران پارس حکیمیه

((۰۲۱۷۷۰۳۶۴۰۶))تهران نو رسالت هنگام

((۰۲۱۷۷۶۲۲۸۰۹))نیرو هوایی سبلان وحیدیه

((۰۲۱۷۷۶۵۴۳۸۷))مدنی امام حسین نامجو

((۰۲۱۷۷۶۴۰۳۶۸))مجیدیه هروی سیدخندان

نظافت منزل
جنوب:

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۹۱))خزانه نازی آباد راه آهن

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۷۴))آذری منیریه جیحون

((۰۲۱۵۵۹۸۱۷۰۳))بریانک منیریه حسن آبا

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۸۷))شوش نازی آباد جوادیه

((۰۲۱۳۶۰۵۱۴۸۱)) پیروزی نبرد ابوذر شهداء

 

۱۴۰۲/۹/۵ ۷:۵۶:۱۶

درباره شرکت

درباره ما
شرکت خدمات نظافتی ایرانیان که با نام تجاری سپهر جرجند ایرانیان در سال 1393به ثبت رسیده ( که از طریق سامانه ilenc.ir قابل پیگیری و استعلام هست ) و با اخذ مجوز های لازم شروع بکار نموده است که قبل از ثبت شرکت در قالب موسسه با نام پاک رویال شروع به کار نمود که به دلیل کپی برداری های فراوان تصمیم به تغییر نام گرفته شد و با نام نظافت ایرانیان در زمینه ارائه خدمات نظافت و امور منزل به خدمات رسانی خود ادامه داده است که هم اکنون تحت پوشش شرکت “پاک مهر نیکو منش ” با شماره ثبت : 519964 مشغول خدمات رسانی می باشد و تا به امروز هیچ شکایت و اعتراضی نداشته است که این نشانگر عملکرد عالی مسؤلین مجموعه میباشد.
توجه داشته باشید زمانی که تصمیم به همکاری با مجموعه یا شرکتی را میگیرید حتما چند دقیقه وقت جهت مراجعه به سامانه های اطلاع رسانی جهت استعلام اطلاعات ارائه شده بگذارید تا در آینده متضرر نشوید.

با تشکر فراوان
مدیریت شرکت خدمات نظافتی پاک مهر نیکو منش