نظافت پرده و شستشوی پرده

شستشوی پرده

امروز شستشوی پرده پرده های توری و حریر با رنگ های روشن در اکثر خانه دیده می شود و استقبال زیادی از آن ها می شود .چون ضمن انتقال نور به خانه جلوه و زیبایی خاصی به خانه می دهد .از آن طرف هم تمیز نگه داشتن آن ها برای همیشه یکی از دغدغه های مهم خانوم ها است که حالا روش و راه های هایی وجود دارد که قطعا کمکتان خواهد کرد..

شستشوی پرده 

پرده های رنگ روشن بسیار حساس هستند یعنی باید در مدت های کوتاه شسته شوند اگر آن ها رو نشویید چرک مرده می شوند و بعد از شستشوی تغییر رنگ خواهد داد و به بافت پرده آسیب می رساند. پس بهترین راه اینکه همیشه پرده هایتان تمیز باشد و مانند روز اولش باشد آن ها رو در مدت های کوتاه مدت بشویید و دیگر آلودگی و غبار هم از خانه شما می رود.باید در هنگام شستشوی پرده های توری باید بسیار دقت کنیم چون جنس بعضی از آن ها بسیاز نازک است ممکن است خیلی زود پاره شود

شستشوی پرده

شستشوی پرده

مراحل شستشوی پرده

پرده را از چوب پرده خارج کنید و گره های پرده را از روی آن باز کنید.فقط تمامی مراحل را با احتیاط انجام دهید چون پرده توری بسیار نازک است و خیلی سریع پاره می شود.

مراحل شستشوی پرده

ابتدا یک وان را پر از آب سرد کنید و پرده را داخل آن قرار دهید . توصیه می شود برای بار اول هیچ گونه مواد شوینده اضافه نکنید  پرده را با آب خیس کنید تا گرد و غبار آن تمیز شود و سپس وان را خالی کرده و بعد شروع شستشوی کنید. این کار برای پرده های چرک مرده توصیه می شود.بعد از این مرحله وان را دوباره پر از آب کنید و مقداری مایع یا پودر شوینده معمولی با آن اضافه کنید مواد شوینده آن نباید خیلی قوی باشد که به بافت پرده آسیب برساند و نه آن قدر ضغیف باشد که چرک های پرده را از بین نبرد.پیشنهاد می شود از پودر صابون یا صابون بچه استفاده کرد که می توان از عطاری ها تهیه کرد که پرده ها را درخشان می کند

به هیچ عنوان پرده را با چنگ و فشار نشویید چون ممکن است حتی با ناخن های شما نخ کش شود چون بافت پرده بسیار نازک ضریف و حساس است و تا جایی که ممکن است پرده را به آرامی بشویید.

مرحله آب کشی

بعد از اینکه که پرده را بدون چنگ زدن و به آرامی شستید وان را خالی کنید بعد پرده را چند بار آبکشی کنید که مواد شوینده رو پرده باقی نماند این کار را برای چند بار انجام دهید .

بعد از مرحله آبکشی دوباره داخل وان را از آب سرد پر کنید و بعد از آن مقدار کمی سرکه به آب آن اضافه کنید .سرکه باعث می شود رنگ پرده  حفظ شود و پرده سفید شود.

به هیچ عنوان پرده را در سرکه برای مدت طولانی رها کنید چون به بافت پرده آسیب می زند و حتی ممکن است رنگ آن را تغییر دهد

علاوه بر سرکه می توانید از نمک و جوش شیرین استفاده کنید که هم برای سفید کنندگی و درخشان کردن پرده ها استفاده می شود.

بعد از آن که آبکشی کردید و سرکه را از روی آن پاک کردید پرده را از آب خارج کنید دقت کنید که پرده در آب خالی هم زیاد بموند زیرا به بافت پرده آسیب می رساند

بعد از اینکه پرده را از لگن خارج کردید آن را روی یک پارچه یا حوله تمیز به صورت صاف بگذارید به هیچ عنوان آن را مچاله نکنید . اگر  هم چروک شد می توانید برای خشک کردن و صاف کردن آن را به اتوشویی بدهید .

نظافت

نظافت

برای خشک کردن پرده به هیچ عنوان از خشک کن استفاده نکنید چون آسیب سیار جدی به بافت پرده می رساند

برای صاف شدن آن هم میتوانید وقتی پرده نم دارد بود آن را از چوب پرده آویزان کنید

چند نکته مهم برای شستشوی  پرده

  • اگر میخواهید برای شستن پرده از ماشین لباسشویی استفاده کنید توصیه می شود که از آب سرد استفاده شود زیرا آب گرم به بافت پرده آسیب می رساند.
  • مواد پاک کننده ای که استفاده می کنید حتما باید معمولی باشد نه خیلی ضغعیف نه خیلی قوی که به بافت پرده آسیب برساند.
  • هیچ وقت از خشک کن برای خشک کردن پرده استفاده ننمایید چون به شدا به بافت پرده آسیب می رساند

لکه بری پرده

اگر پرده توری یا حریرتان لکه دارد نیاز نیست که کل پرده را بشویید کافی است مقداری مواد پاک کننده یا سرکه روی آن بریزید و همان قسمت را تمیز کنید.

اما لکه بری از روی پرده حریر یا توری بسیار سخت است اما نگران نباشید اگر با یک بار تمیز کردن لکه پاک نشد این عمل را چند بار تکرار کنید تا لکه برطرف شود

نحوه شستشوی پرده ساتن

پرده ساتن چون از آن نوع پرده های گران قیمت و حساس است باید خیلی مراقب کثیف شدن آن ها باشیم . چون اگر کثیف شود دیگر آن جلوه زیبای خود را ندارد.برای جلوگیری از کثیف شدن آن هر هفته آن را با جارو شارژی یا جارو برقی با درجه بسیار پایین تمیز کنید.

به هیچ عنوان اجازه ندهید پرده سیاه و کثیف شود زیرا دیگر با جارو کردن پاک نمیشود

اگر هم میخواهید پرده ساتن را در لباسشویی قرار دهید باید آن را روی درجه کم تنظیم کنید و حتما با آب سرد شستشوی کند و به همراه پرده هیچ چیزی دیگری داخل لباسشویی قرار ندهید.

نظافت پرده پیشنهاد میشود چراکه حرارت ایجاد شده از بخار وارد شده به درز های دیوار ها و کاشی ها برای از بین بردن تخم حیوانات موزی بسیار مفید است و در نظافت منزل بخارشو کار آمد است .

و در مورد نظافت پرده با بخارشو باید بگوییم بله اگر بتوانید از بخارشو جنس خوب استفاده کنید و این امر را در نظافت ماهانه پردهای خود بگنجانید بسیار هم مفید است.چراکه بخارشو ها منبع آب دارند که با عملیات گرمکن بخارشو آب تبدیل به بخار میشود و خیلی خوب میتوانید گرد و خاک و کثیفی ها را از بین ببرید حتی برای تمیز کردن مبلها هم بسیار کار آمد هستش اما طریقه استفاده از آن را باید خوب بلد باشید تا ناخواسته به پردها و مبلمان خود آسیب نرسانید.

نکته :

پردها به دلیل اینکه گرد و خاک و بوی بد را به خود جذب میکنند باید حتما به صورت هفتگی و ماهانه نظافت شوند و اگر به صورت هفتگی زمان نظافت منزل خود نظافت پرده ها را هم جدی نگیرید به دلیل اینکه دائم نمیتوانید پرده ها را باز کنید و داخل لباسشویی بیندازید و ‌.. با خانه ای بد بود با نمای بسیار زشت و کثیف پردها روبرو میشوید پس خیلی مهم است هرهفته و ماه نظافت پردها را به خوبی انجام دهید.

[/fusion_text][/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

شماره تماس ها :

شرکت خدماتی
شمال:

((۰۲۱۲۲۶۳۹۱۸۹))قیطریه پاسداران نیاوران

((۰۲۱۸۸۷۵۰۰۱۸))ونک گیشا ولیعصر

((۰۲۱۸۸۴۵۳۴۰۵))مفتح بهشتی

((۰۲۱۸۸۴۷۸۰۹۴))عباس آباد قصر

((۰۲۱۲۶۷۰۸۷۴۸))شریعتی میرداماد تجریش

نظافت شرکت
غرب:

((۰۲۱۶۵۸۱۱۴۶۱))آذری آزادی انقلاب

((۰۲۱۴۴۸۱۸۱۹۳))مرزداران صادقیه

((۰۲۱۶۶۱۲۷۵۱۰))نواب کارون قزوین

((۰۲۱۴۴۴۸۰۵۷۰))صادقیه پونک اکباتان

نظافت راه پله ها
شرق:

((۰۲۱۷۷۱۷۳۷۸۱))تهران پارس حکیمیه

((۰۲۱۷۷۰۳۶۴۰۶))تهران نو رسالت هنگام

((۰۲۱۷۷۶۲۲۸۰۹))نیرو هوایی سبلان وحیدیه

((۰۲۱۷۷۶۵۴۳۸۷))مدنی امام حسین نامجو

((۰۲۱۷۷۶۴۰۳۶۸))مجیدیه هروی سیدخندان

نظافت منزل
جنوب:

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۹۱))خزانه نازی آباد راه آهن

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۷۴))آذری منیریه جیحون

((۰۲۱۵۵۹۸۱۷۰۳))بریانک منیریه حسن آبا

((۰۲۱۵۵۹۸۱۶۸۷))شوش نازی آباد جوادیه

((۰۲۱۳۶۰۵۱۴۸۱)) پیروزی نبرد ابوذر شهداء

 کلمات کلیدی : شستشوی پرده – شستشوی پرده – شستشوی پرده  – شستشوی پرده  – شستشوی پرده – شرکت نظافتیشرکت خدماتی 

۱۴۰۲/۹/۵ ۷:۵۶:۲۵

درباره شرکت

درباره ما
شرکت خدمات نظافتی ایرانیان که با نام تجاری سپهر جرجند ایرانیان در سال 1393به ثبت رسیده ( که از طریق سامانه ilenc.ir قابل پیگیری و استعلام هست ) و با اخذ مجوز های لازم شروع بکار نموده است که قبل از ثبت شرکت در قالب موسسه با نام پاک رویال شروع به کار نمود که به دلیل کپی برداری های فراوان تصمیم به تغییر نام گرفته شد و با نام نظافت ایرانیان در زمینه ارائه خدمات نظافت و امور منزل به خدمات رسانی خود ادامه داده است که هم اکنون تحت پوشش شرکت “پاک مهر نیکو منش ” با شماره ثبت : 519964 مشغول خدمات رسانی می باشد و تا به امروز هیچ شکایت و اعتراضی نداشته است که این نشانگر عملکرد عالی مسؤلین مجموعه میباشد.
توجه داشته باشید زمانی که تصمیم به همکاری با مجموعه یا شرکتی را میگیرید حتما چند دقیقه وقت جهت مراجعه به سامانه های اطلاع رسانی جهت استعلام اطلاعات ارائه شده بگذارید تا در آینده متضرر نشوید.

با تشکر فراوان
مدیریت شرکت خدمات نظافتی پاک مهر نیکو منش