نماشویی ساختمان

اهمیت نماشویی ساختمان

مقدمه نماشویی ساختمان :

نماشویی ساختمان یک روش مناسب جهت جلوگیری از خراب شدن نمای ساختمان است. همچنین یکی از خدمات ساختمانی به شمار می آید که نقش به سزایی در زیبا سازی ظاهر بنا دارد.

نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان

اهمیت نماشویی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت آن

نماشویی یکی از خدمات ساختمانی به شمار می آید که نقش به سزایی در زیبا سازی ظاهر بنا دارد. هزینه شستشوی نمای ساختمان با توجه به موقعیت جغرافیایی، جنس و طرح نما و شهری که ساختمان در آن قرار دارد، متفاوت می باشد. امروزه به دلیل آلودگی بیش از اندازه هوای کلانشهرها، شاهد جمع شدن لایه ای از کثیفی و آلودگی بر روی نمای ساختمان ها هستیم. از این رو، ساختمان ها نمایی زشت پیدا می کنند که باید اقدام به شستشو نمود.

منظور از نماشویی چیست؟

در واقع به خدماتی که برای از بین بردن آلودگی های موجود بر روی نمای ساختمان صورت می پذیرد، نماشویی گویند. این روش یک راه حل کارآمد و ارزان جهت زیباسازی ظاهر ساختمان محسوب می گردد.

همانطور که می دانید، یکی از اجزای اصلی ساختمان که در معرض دید قرار دارد، نمای ساختمان است که علاوه بر زیبایی ساختمان، نقش مهمی در نوسازی شهر خواهد داشت. به همین علت امروزه شستشوی نمای ساختمان رواج زیادی پیدا کرده است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر جهت رزرو نظافتچی

نظافتچی خانم و نظافتچی آقا

جهت نظافت منزل و نظافت راه پله

میتوانید بر روی کلمات مورد نظر کلیک کنید.

قیمت نظافت منزل و قیمت نظافت راه پله

اطلاعات تماس پاک رویال برای تمام نقاط تهران:

۰۲۱۵۵۹۸۱۶۹۱    ۰۲۱۵۵۹۸۱۶۸۷    ۰۲۱۲۲۶۳۹۱۸۹

۰۲۱۲۶۷۰۸۷۴۸

۰۲۱۸۸۷۵۰۰۱۸    ۰۲۱۸۸۴۵۳۴۰۵    ۰۲۱۳۳۱۵۱۶۵۶

۰۲۱۳۶۰۵۱۴۸۱

۰۲۱۸۸۴۷۸۰۹۴    ۰۲۱۷۷۰۳۶۴۰۶    ۰۲۱۴۴۴۸۰۵۷۰

۰۲۱۴۴۸۱۸۱۹۳

۰۲۱۷۷۸۵۹۸۵۳    ۰۲۱۷۷۸۵۹۸۳۵   ۰۲۱۷۷۶۵۴۳۸۷

۰۲۱۷۷۶۴۰۳۶۸

۰۲۱۶۶۱۲۷۵۱۰     ۰۲۱۶۵۸۱۱۴۶۱    ۰۲۱۷۷۶۲۲۸۰۹

۰۲۱۷۷۱۷۳۷۸۱

۰۲۱۵۵۹۸۱۷۰۳     ۰۲۱۵۵۹۸۱۶۷۴     ۰۲۱۷۷۶۹۱۲۰۳

نماشویی ساختمان اهمیت نماشویی ساختمان و عوامل موثر بر قیمت آن

آشنایی با مراحل نماشویی ساختمان

 • نماشویی دارای مراحل مختلفی است که عبارتند از:
 •  کسب اطلاعات اولیه و بررسی دقیق آن مشخص نمودن قیمت و مواد مورد استفاده
 •  انتخاب روش شستشو با داربست یا طناب
 • تعیین نوع دستگاه مورد نظر با توجه به برق موجود در منطقه

چرا شرکت خدماتی نظافتی پاک رویال را انتخاب کنیم ؟

استفاده از نظافتچی های مجرب و متخصص استفاده از افرادی سالم و قابل اعتماد بیمه حوادث شخص برای کارگزاران شرکت ضمانت بعد از کار به صورت جدی حتی بعد از خروج نظافتچی ارسال معرفی نامه معتبر همراه کارپردازان برای ورود به منزل استفاده از چهار نوع مواد شوینده رایگان

معرفی روش های مختلف نماشویی ساختمان

نماشویی ساختمان به روش های مختلفی قابل انجام است. البته ناگفته نماند که قیمت نماشویی ساختمان در هر روش متفاوت می باشد.

● نماشویی ساختمان با داربست

یکی از روش های نماشویی، استفاده از داربست است که از ابزار پیشرفته ای برای انجام این کار استفاده نخواهد شد. باید بدانید که قیمت نماشویی ساختمان در این روش نسبت به روش های دیگر بیشتر بوده است.

چرا که از دقت و کیفیت بالاتری برخوردار است. شرکت های خدماتی در ابتدا روش مناسب جهت شستشوی نمای ساختمان را مشخص می نمایند. آنگاه دستگاه و مواد مناسب را مطابق با جنس و نوع نما تعیین می کنند.

نماشویی ساختمان با استفاده از طناب

یکی دیگر از روش های شستشوی نمای ساختمان، بهره گیری از تکنسین راپل کار می باشد. در این روش دسترسی به نقاط مختلف نمای ساختمان با استفاده از طناب انجام می گیرد و نیازی به داربست نیست.

در حقیقت شستشو با این تکنیک از روش های ارزان زیبا سازی بنا به حساب می آید. زیرا فضایی را اشغال نمی کند و به پرداخت هزینه بابت داربست نیز نیازی ندارد. علاوه بر آن، برای رفت و آمد افراد نیز مزاحمتی ایجاد نمی کند.

از آنجایی که این روش دارای ریسک زیادی بوده، لذا راپل کار باید حتما از ابزاری مانند کمربند محافظ و طناب ایمنی استفاده نماید. ذکر این نکته از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که احتمال بروز خسارت های جانی در صورت هرگونه سهل انگاری وجود دارد.

از این رو، رعایت تمامی نکات ایمنی به وسیله شرکت های معتبر ارائه دهنده این خدمات صورت می پذیرد. به صراحت می توان بیان نمود که شستشوی نما با داربست از خطر کمتری نسبت به روش شستشوی نما با طناب برخوردار است. بنابراین، دارای امنیت بیشتری می باشد. البته امکان اجرای آن برای ساختمان های بسیار مرتفع وجود ندارد.

نماشویی ساختمان معرفی روش های مختلف نماشویی ساختمان

روش مهم دیگر برای این منظور

نماشویی ساختمان با واتر جت

واتر جت یکی از ابزارهای اصلی در نماشویی ساختمان است. این دستگاه آب و مواد شوینده را با فشار و قدرت بالا بر روی سطح کار پخش می کند. با کمک سر نازل های مخصوص نیز عملیاتی مانند واتر سند بلاست و اسید بلاست در شستشوی ساختمان انجام می شود. انواع واتر جت عبارتند از:

 • واتر جت آب سرد
 • و واتر جت آب گرم
 • واتر جت موتور بنزینی
 • و واتر جت برقی
 • واتر جت مرکزی

معمولا از سر نازل سندبلاست آب پرفشاری خارج می شود که در لایه برداری و جرم گیری نمای ساختمان کاربرد دارد. این سر نازل در مواردی همچون نمای آجر سه سانتی و بهمنی، نمای سنگ تیشه ای و سنگ های سخت مورد استفاده قرار می گیرد.

در نماهای سیمانی، رنگ شده، آجر نما، نسوز و غیره که به مراقبت احتیاج دارند، از سر نازل کاردکی بهره می گیرند. این سر نازل در نماشویی ساختمان با آب خالی بیشترین کاربرد را دارد. ولی کمکی به لایه برداری و جرم گیری نخواهد کرد.

تاثیر شستشو نما در افزایش طول عمر نما

نماشویی ساختمان یک سازوکار منطقی بوده که تاثیر به سزایی در افزایش طول عمر سنگ های مورد استفاده در نما دارد. در واقع شستشوی نمای ساختمان با مواد شوینده استاندارد باعث ایجاد لایه ای محافظ بر روی آن شده که سبب استحکام نما می گردد. همچنین طول عمر نمای ساختمان را چندین برابر افزایش خواهد داد.

عوامل موثر در قیمت شستشو نما

 1. قیمت نماشویی ساختمان بر مبنای تعداد طبقات، متراژ بنا، سنگی و آجری بودن نما و یا کامپوزیت و شیشه ای بودن آن مشخص می شود.
 2.  روش شستشوی نمای ساختمان نیز در برآورد هزینه اهمیت زیادی دارد.
 3. نوع ابزاری که در شستشوی نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد نیز در میزان قیمت تاثیر گذار است.

به طور کلی برآورد صحیح هزینه شستشو نما بدین صورت است:

 پیمانکار ارائه دهنده اینگونه خدمات، در ابتدا به بررسی ساختمان به صورت حضوری می پردازد. البته ممکن است که از شما درخواست ارسال عکس از نمای بیرونی ساختمان را داشته باشد. از این طریق قیمت گذاری دقیق بر اساس نوع نما، ارتفاع و متراژ ساختمان صورت می پذیرد. ولی می توان گفت که قیمت شستشوی نما چندان زیاد نبوده و شما می توانید به صورت دوره ای اقدام به این کار نمایید.

نماشویی ساختمان عوامل موثر در قیمت نماشویی ساختمان

نتیجه گیری

نماشویی را می توان یک روش مناسب جهت جلوگیری از خراب شدن نمای ساختمان دانست. همانگونه که سایر اجسام به شستشو نیاز دارند، نمای ساختمان نیز از این قاعده مستثنی نیست.

در صورت عدم شستشوی ساختمان کثیف و جرم گرفته، شاهد بر جای ماندن آلودگی بر روی نما خواهیم بود. هزینه شستشوی نما می تواند با توجه به جنس نمای ساختمان، موقعیت جغرافیایی و شهری که ساختمان در آن مستقر است، متغیر باشد. عوامل مختلفی از قبیل متراژ پروژه، تعداد نیروی انسانی فعال، زمان اجرای شستشو هم در قیمت نهایی نقش دارند.


شرکت نظافت منزل و شرکت خدماتی نظافتی پاک رویال اعزام نظافتچی جهت نظافت منزل و نظافت راه پله در تمام نقاط تهران با قیمت نظافت منزل یکسان و بدون تغییر

برای ورود به حساب کاربری و دریافت فاکتور کلیک کنید.